Walczymy

Zespół Olimpii Boruszowice ma już za sobą dwa mecze sparingowe. Pierwszy rozegrany na przepięknym obiekcie w Katowicach Szopienicach z tamtejszym UKS nasza drużyna przegrała 6 do 2. Mecz był podzielony na 3 trzydziestominutowe części. Nasza drużyna w pierwszej osłonie zagrała bardzo poprawnie, ale niestety z upływem czasu mocno uwidoczniła się przewaga zawodników gospodarzy. Po meczu nasi zawodnicy byli naprawdę mocno zmęczeni. Cały tydzień przed tym spotkaniem trenowali na boisku sztucznym oraz sali gimnastycznej i z pewnością miało to duże znaczenie w przebiegu spotkania. Nie mniej jednak porażka jest porażką. Bramki w tamtym spotkaniu dla Olimpii zdobyli – Krzysiek Sobel (pierwsza od hoho niepamiętnego czasu) oraz Oli Stawicki.

Drugi mecz kontrolny został rozegrany w Zabrzu z zespołem Unii Strzybnica. Po dobrej, ale nie idealnej grze nasi zawodnicy wygrali 6 do 1. Prawdziwym królem polowania w tym meczu okazał się Janusz Barański, który zdobył 5 bramek, a jedną dołożył Oli Stawicki. Ale należy również wspomnieć o doskonałych asystach Krzysia Maruszewskiego, Marcina Swata oraz Seby Świerca a także dobrej – lecz powtarzam nie bezbłędnej grze całego zespołu.

W tym tygodniu nasz zespół w poniedziałek trenował w tarnogórskim parku oraz boisku Jordan, w czwartek na sali gimnastycznej a w sobotę o 12.30 uda się do Katowic na mini turniej, gdzie pierwsze 45 minut meczu a więc od 12.30 do 13.15 nasz zespół zagra z zespołem Sparty Katowice, a drugie 45 minut od 13.30 do 14.15 z zespołem Błękitnych Sarnów. Mini turniej odbędzie się na boisku Rapidu Katowice tuż przy Silesia City Center.