Pierwsza próba obrony lidera

W najbliższą sobotę nasz zespół rozegra kolejne spotkanie w klasie A. Tym razem wybieramy się my do Piekar Śląskich, a konkretnie do dzielnicy Brzozowice, gdzie o godzinie 14.00 rozegramy mecz z tamtejszym zespołem Andaluzji. Andaluzja Brzozowice to kolejny zespół z ogromnymi śląskimi tradycjami piłkarskimi. I jest to jeden z powodów, dla których warto tam pojechać i zobaczyć nasze zmagania z tym zespołem. Faworytem spotkania bez wątpliwie jest nasz zespół, jednak młoda drużyna Andy pokaże na co ją stać i o tym musimy pamiętać. Nasza drużyna do meczu przygotowuje się tradycyjnie. Poniedziałek trening, wtorek siłka i sauna, czwartek trening na Jordanie w Tarnowskich Górach. Zespół jest na pewno podbudowany ostatnim zwycięstwem z Brzezinami, jednak nikt nie wpada w samozachwyt. Zawodnicy mają świadomość, gdzie należy poprawić swoją grę, a jeżeli nie wiedzą to wymagający trener Arek już im powiedział. Rzeczywiście – mecz z Brzezinami był bardzo dobry w naszym wykonaniu lecz nie uniknęliśmy błędów, które koniecznie musimy wyeliminować. Szczególnie te, które popełniamy notorycznie, jak np. strata piłki po stałym fragmencie gry. Niestety do meczu z Andą przystąpimy osłabieni. Z powodu kontuzji nie zagra Bartek Opara. Wstępna diagnoza to skręcenie stawu kolanowego. Bartek ma nogę w gipsie i ciężko będzie aby wrócił jeszcze w tym sezonie. To ogromna strata, ponieważ w ostatnich meczach pokazał swój olbrzymi potencjał i umiejętności. W meczu z Andaluzją nie zagra również nasz kapitan, który otrzymał kuriozalną czerwona kartkę w meczu z Brzezinami. Niestety nasze odwołanie nie przyniosło rezultatu i Krzysiek zobaczy najbliższy mecz w roli asystenta trenera. Nie zobaczymy również w tym meczu Michała Kabacińskiego, który jak pisałem wcześniej odbywa swój staż trenerski w Niemczech.

Zobaczymy za to zawodników, którzy grali do tej pory nieco mniej. Jesteśmy kadrowo dobrze przygotowani do rozgrywek. Zastąpienie Bartka i Krzysia będzie trudne, to jednak nie jest nie możliwe. Chłopcy którzy wejdą na boisko również pokażą się z bardzo dobrej strony, jestem o tym przekonany.

Zapraszam bardzo serdecznie na najbliższą sobotę na stadion Andaluzji na godzinę 14.00. E

mocji nie zabraknie, ponieważ zapowiada się kolejny, ciekawy mecz. Bądźcie z nami!