Raport z zimy

Po przerwie spowodowanej różnymi okolicznościami ruszamy ponownie z naszą stroną internetową, która jak wiecie jest dopełnieniem informacji pojawiających się na klubowym facebooku.

Inauguracja rundy rewanżowej tuż, tuż więc kilka informacji dotyczących przygotowań drużyny i sytuacji w klubie.

Drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej w połowie stycznia. Treningi odbywały się na sali gimnastycznej oraz na boisku z sztuczną nawierzchnią. Mecze sparingowe wyglądały różnie. Jeżeli trener miał do dyspozycji optymalny skład wtedy było całkiem przyzwoicie, niestety w paru meczach frekwencja nie była najlepsza, więc i wyniki były niezadowalające. W pierwszym meczu kontrolnym pokonaliśmy Orła Nakło Śląskie 5 do 3. W drugim sparingu przegraliśmy z Górnikiem Bobrowniki Śląskie 5 do 2. W kolejnych przegraliśmy najpierw z Tęczą Wielowieś 2 do 1, a później z Orłem Miedary aż 6 do 0. Dwa ostatnie sparingi to zwycięstwa. Najpierw 5 do 1 pokonaliśmy Iskrę Połomia, a w ostatnim meczu kontrolnym wygraliśmy z Orłem Koty 2 do 1. Poziom gry w meczach kontrolnych wyglądał z naszej strony różnie. Na pewno martwi duża nieskuteczność oraz gra defensywna całego zespołu. Plusy to duża ilość sytuacji bramkowych, różnorodność rozgrywania akcji oraz przygotowanie kondycyjne.

Jeżeli chodzi o zmiany kadrowe w naszej drużynie to z powodu kontuzji nie zobaczymy w tej rundzie Bartka Opary, który jak wiemy ma zerwane wiązadła krzyżowe. Na uraz kolana narzeka również Michał Gawlik, który musiał na ten czas przerwać treningi. Po udanym zabiegu rekonstrukcji wiązadeł krzyżowych jest Paweł Czierpka, ale na dzień dzisiejszy uczestniczy w treningach w formie rehabilitacji i jego gra jest wykluczona.

Do składu natomiast wraca już na stałe po zagranicznych przygodach Michał Kabaciński oraz Michał Soporski, co jest na pewno sporym wzmocnieniem naszego zespołu.

Warto w tym miejscu wspomnieć o kilku zmianach organizacyjnych. Funkcję kierownika drużyny pełnić będzie dalej Michał Ziob, a zastępować go będzie jego brat Mateusz. Funkcję masażysty pełnić będzie Paweł Czierpka, który z racji obowiązków służbowych zastąpił Karola Zioba, któremu bardzo dziękujemy za minione pół roku. Za przygotowanie boiska odpowiedzialnym będzie Łukasz Hatlapa, który wraz silną i jedyną w swoim rodzaju ekipą z Nowego Świata będzie nas wspierał w tym zadaniu.

Należy podkreślić, że wszystkie funkcje w tym klubie są pełnione społecznie. Dlatego też pełen podziw dla tych osób, którzy w jakikolwiek sposób pomagają klubowi. Pomimo bardzo małego dofinansowania naszego klubu ze strony Gminy Tworóg (prawie 50% mniej w porównaniu z rokiem poprzednim) pomoc mieszkańców naszych miejscowości jest bezcenna. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zdeklarowali się pomagać w działalności naszego klubu. Mowa tutaj nie o funduszach ale o pracy fizycznej na rzecz klubu. Ta ogromna solidarność mieszkańców i wasze wsparcie daje nam siłę na kolejny rok działania naszego klubu. Rok szczególny, jubileuszowy, bo przecież w tym roku LKS Olimpia Obchodzi 90 lat swojego istnienia. Wielkie podziękowania dla niesamowitych dziewczyn z Stowarzyszenia Pozytywnej Energii, dzięki którym, kontynuujemy zajęcia sportowe dla dzieciaków z rocznika 2007 – 2010 trenerem jest Michał Kaszkiel oraz z rocznika 2011 i młodsze gdzie trenerem jest Mateusz Urbański. W ostatnim czasie zarówno Stowarzyszenie Pozytywnej Energii jak i Zarząd naszego klubu wziął udział w kilku projektach zarówno organizowanych przez MSiT jak i pozostałe instytucje. Obecnie czekamy na ich rozstrzygnięcia, miejmy nadzieję pozytywne dla nasJ.

Staraniem naszego prezesa wymieniliśmy zadaszenia oraz ławki dla zawodników rezerwowych. Stare zadaszenia przerobione z przystanków autobusowych poszły na złom. Niestety nie stać nas było na zakup nowych z tworzywa sztucznego, jednak udało się wykonać własnym sumptem, nowe, estetyczne zadaszenia. Odnowione zostały również ławki dla kibiców, to dzięki wsparciu naszego kibica Tomka, który oprócz włożonej pracy podarował również nam materiał na nie. Czekamy dalej na rozstrzygnięcie konkursu na modernizację naszego boiska. Jeżeli po raz drugi nie uda nam się wygrać tego projektu, no cóż będziemy próbować dalej. Boisko wymaga gruntownej modernizacji od kilku lat, a my jedynie staramy się wolnymi środkami utrzymywać jego stan.

To tyle informacji z ostatnich tygodni. Już teraz zapraszam wszystkich chętnych na najbliższą sobotę na inaugurację rundy wiosennej. O godzinie 15.30 zagramy na własnym stadionie z zespołem Czarnych Sucha Góra. Bądźcie z nami. Niech Wasza obecność będzie kolejnym pokazem wsparcia naszego klubu i pokazania niektórym, że sport jest naprawdę ważnym elementem życia naszych miejscowości.